Hledajícím

Není neobvyklé, že stránky zednářských lóží navštěvují i lidé, hledající možnost stát se členem Řádu. Pro zájemce o vstup do bratrstva svobodných zednářů je dobré na úvod říci: Pokud  hledáš v lóži zázemí pro získání vlivných přátel, prospěch obchodní, politický či společenský, pak budeš zklamán. Není důvod abys pokračoval v četbě těchto řádků! Pokud hledáš společenství zralých mužů usilujících o svůj duchovní růst, v této práci se vzájemně podporujících, pokud hledáš zázemí pro debaty na témata etická a společenská, pak jsi na správné cestě.

Principem řádu svobodných zednářů je, že přijímá ty, kdož hledají. Hledej a nalezneš. Pros a bude Ti dáno. Tluč a bude Ti otevřeno... Obvykle se noví členové stávají z přátel a příbuzných zednářů mistrů. Každý z adeptů má své ručitele, kteří jsou zodpovědni za to, že hledající je připraven pro vstup.

To platí i v případě, že hledající nemá ve svém okolí známého zednáře a kontaktuje lóži například prostřednictvím internetu. Tehdy nastává mnohdy velmi dlouhý proces vzájemného sbližování, dokud mezi ručitelem a hledajícím nenastane kvalitativně srovnatelný vztah, jako u starých přátel. Kladný výsledek tedy není zaručen, ale bratři, kteří takto vstoupili do lóže jistě potvrdí, že to stojí za to.

Link na lóže přijímající ženy: www.humanitas-bohemia.cz